 |
Kansrijk Samenleven
Binnen een multiculturele samenleving, zoals in IJsselstein, wordt de sociale samenhang voor een belangrijk deel bepaald door begrip en respect voor andere culturen. Gemeente IJsselstein ziet het als haar taak bij te dragen aan het bevorderen van wederzijds begrip, als voorwaarde voor positieve ontwikkeling van haar multiculturele samenleving. Vanuit deze insteek heeft het college het programma ‘Kansrijk Samenleven’ ontwikkeld.
Sociale samenhang in IJsselstein
Het programma ‘Kansrijk Samenleven’ richt zich specifiek op de sociale samenhang in IJsselstein, en in IJsselstein-Noord in het bijzonder. Het programma wil met name ontmoetingen tussen allochtone en autochtone inwoners bevorderen, waarbij geďnvesteerd wordt in het elkaar leren kennen en het versterken van het contact met buurtgenoten.
Samenwerking
‘Kansrijk Samenleven’ is in nauwe samenwerking tussen gemeente en Provides ontwikkeld. Het programma is gebaseerd op voorstellen en initiatieven van bewoners en instellingen die betrokken zijn bij de leefbaarheid in IJsselstein-Noord (bewonersgroepen in IJsselstein-Noord, SIPS, Pulse, Provides en Gemeente). Hierbij is het de insteek dat bewonersinitiatieven en projecten van professionele instellingen elkaar zoveel mogelijk versterken.
Spel en speelmateriaal gezocht
Het buurthuis Studio 10 wordt steeds intensiever gebruikt door jonge kinderen. Er zijn diverse activiteiten, zoals een knutselmiddag voor 6 tot 12 jarigen en een inloopactiviteit voor de jeugd van 10 tot 12 jaar. Verder zijn er twee voorleesactiviteiten, op zaterdag voor meisjes van 8 tot 10 jaar en op maandagochtend wordt er voorgelezen aan peuters, de (groot-)moeders komen gezellig mee! Het buurthuis wil graag meer spelmateriaal, zodat de kinderen kunnen kiezen wat ze willen doen en het leuk en spannend is om naar het buurthuis te komen. Er wordt gezocht naar speelgoed wat veilig is, waar kinderen hun fantasie in kwijt kunnen of waarmee ze iets kunnen bouwen zoals playmobiel, verkleedkleren, auto’s en poppen, blokken of Lego. Ook spelletjes die je samen kunt doen, zoals kwartetten, memory, domino ,lotto's, ganzenbord, mens-erger-je-niet, vier op een rij of een vlooienspel. Ook kinderboeken zijn van harte welkom. Boeken waaruit voorgelezen kan worden, zowel voor peuters als voor oudere kinderen. En boekjes waar ze zelf in kunnen kijken en lezen. In het buurthuis staan heerlijke banken, waar je lekker kunt wegduiken met een boek. Hebt u nog wat spullen die toch niet meer gebruikt worden? Het buurthuis heeft er wel een plekje voor. En vooral, de kinderen die er komen zijn er blij mee.
Buurthuis Studio 10 staat aan de Televisiebaan, tegenover de Jumbo. In het buurthuis is elke ochtend iemand aanwezig, u kunt de spullen daar naartoe brengen. Brengen naar Pulse, locatie de Oase, Benschopperweg 342 kan ook. Er wordt dan voor gezorgd dat alles naar het buurthuis gebracht wordt.
|